Szép évkezdet női kézilabdában

Jól kezdődött a 2009-es év az Újbuda TC női kézilabda csapatának. Sajátosan Vízkereszt utáni napon vívta Magyar Kupa-beli mérkőzését az NB I-es Pécs csapatával. A helyszín most a Sportmax2 új csarnoka volt. Az előzetes esélylatolgatások bármelyik csapat győzelmét elképzelhetőnek tartották.

Nagy kérdés volt, hogy a már hetekkel korábban téli pihenését, felkészülését elkezdő pécsi gárda vagy az NBI/B Keleti-csoportjának őszi bajnoka, az Újbuda TC lesz frissebb és eredményesebb. S kíváncsiak voltunk arra is, hogy Dr. Ökrös Csaba vezetőedző mit talál ki erre a napra a győzelem érdekében. A találkozó első percei némi ideges kapkodással, majd újbudai előnnyel teltek el. Tíz perc elteltével egy góllal a pécsi lányok vezettek, a mérkőzésen utoljára. Negyedóra elteltével 6:4-es, később 12:8-as majd a félidő 16:11-es állást mutatott. Lányaink ezen találkozón bizonyságot tettek valódi küzdeni tudásukról. A jól felépített támadójáték, Kuti Szandra üdítő góljai, Kosik Adél "feltámadása", de főként a kívülállónak is jól látszó kiváló védekezés volt az első félidő receptje. A pécsi lányok - a múlt idényben még Újbudán játszó - Gráner Beáta vezetésével nehezen boldogultak védekezésünk "tüskéivel". Bacsó Péter 1974-es filmjének a címe ugrik be hirtelen a lelátón aznapi értelemben: "Szikrázó lányok". A második félidő jól kezdődött, de tíz perc elteltével egy kisebb hullámvölgy tett minket komorabbá. Az előny percekre 2-3 gólra szűkült, de szerencsére a végjáték számunkra jól sikerült. Ismét a "házi gólkirálynőé", Burai Edináé (9 góllal!) és még Selenka Szilviáé volt a második félidő, emellett a főleg irányításban kitűnő Németh Nedda ritkán látható mozdulattal szépségdíjas gólt lőtt. Bátran kimondhatjuk, az elmúlt félév talán legkoncentráltabb játékával megérdemelten arattak 30:26-os, négygólos győzelmet az újbudai lányok. A csapat egésze fegyelmezetten, az edzői utasítást maximálisan betartva játszott. Ez a legjobb nyolc csapat közé jutást jelenti a Magyar Kupában, amely még múlt nyáron a nagy csapatátalakulás közepette legmerészebb álmaink között sem szerepelt. Hogy kik lehetnek az ellenfeleink? Az NBI mezőnyéből a Hódmezővásárhely, Debrecen, FTC, Vasas, Kiskunhalas s még egyetlen NB I/B-s csapatként a Füzesabony. Ehhez csatlakozik még január végén a Dunaferr-Győr mérkőzés győztese, mely egyébként a bajnokságban első és 3. helyen álló találkozója s igazi csemege lesz a sportág kedvelőinek. "Ahogy a pécsiek elleni találkozó előtt nem minden alap nélkül reménykedtünk, úgy most igen visszafogottan kell gondolkodnunk, hiszen a kupában talpon maradt csapatok többsége jelen állás szerint nagyobb játékerőt képvisel nálunk. Nagyon szép siker, hogy idáig eljutottunk. A bajnokságban való eredményesség az elsődleges, a csapat egységének megőrzése, a játékerő fejlesztése és a csapatmunka tökéletesítése. Igen nagy szerencsére és főként bravúrra lenne szükség a legjobb 4 közé jutáshoz. De hát a sport arról szól, hogy meg kell próbálni!" - összegezte a találkozót Vladár László, az Újbuda TC ügyvezető elnöke. A 2009-es tavaszi bajnokság amúgy február 14-én kezdődik a Füzesabony ellen itthon már Kőérberken. A múlt szeptemberi idegenbeli mérkőzés, az átalakult csapat első bajnoki bemutatkozása 17 gólos (!) újbudai győzelemmel zárult. De tudni kell, a tavasz nehezebb lesz, jobban felkészülnek ránk az ellenfeleink is. Féltucatnyi igen nehéz idegenbeli mérkőzés elé nézhetünk. A hatpontos előny ellenére "talpon kell" lenni a lányoknak s remélhetőleg sérülés sem hátráltatja a munkát. De közben lesz azért még egy kupameccs is... Hajrá Újbuda!